Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyTrápí vás trávicí potíže? Je čas poznat Mastichu a její účinky

Trápí vás trávicí potíže? Je čas poznat Mastichu a její účinky

Hledáte přírodní pomoc při trávicích nebo zažívacích obtížích? Chcete své trávicí soustavě dopřát to nejlepší a postarat se, aby byl váš žaludek v dobrém stavu? Chioská masticha je známá již tisíce let, ale teprve v posledních letech ji i moderní medicína přijala jako účinnou prevenci a doplněk léčby při různých potížích.

Pryskyřice známá jako Chioská masticha

Chioská masticha je pryskyřice keře s názvem řečík lentišek. Tento keř se původně nacházel pouze na řeckém ostrově Chios a jeho pryskyřice obsahuje více než 80 léčivých látek. Pryskyřice získala svůj název podle místa původu, nejčastěji na ni narazíte pod názvem Chioská masticha, setkat se ale můžete i s mastihou, mastikou či mastixem. Její blahodárné účinky jsou známé již od starověku, kdy se používala převážně při problémech se zažíváním. I dnes je Chioská masticha oblíbená zejména pro své účinky při léčbě střevních či žaludečních potíží. Na ostrově Chios ji považují také za účinnou prevenci a pravidelně ji konzumují. Jelikož je Chioská masticha ryze přírodním produktem, při jejím užívání se neobjevují žádné vedlejší účinky.

Chioská masticha se užívá v mnoha podobách

Obliba Chioské mastichy v posledních letech výrazně roste, a díky tomu můžete narazit na celou řadu doplňků stravy, kde Masticha tvoří jednu ze základních surovin. Pořídit si můžete různé prášky, krystaly, tobolky, kapsle či dokonce žvýkačky. Většina doplňků obsahuje ještě další přírodní prospěšné látky, které mohou účinky Mastichy podpořit. Při výběru se ujistěte, že produkt obsahuje opravdovou Chioskou mastichu, tedy pryskyřici keře Pistacia lentiscus. Na trhu se objevují také produkty obsahující pryskyřice borovice, kadidlovníku či mandlovníku, které nemusí mít stejné účinky. Produkty obsahující pravou Mastichu najdete například v e-shopu www.mastichashop.cz. Obchod Mastichashop ustanovila Asociace pěstitelů mastichy na řeckém ostrově Chios jako autorizovaného prodejce Chioské mastichy pro Českou republiku.

Na co se všechno se Chioská masticha používá?

Chioská masticha je antibakteriální, antiseptická a antimykotická a její využití je poměrně široké. Obecně se užívá při střevních či žaludečních problémech. Konkrétně pomáhá při bolesti či zánětu žaludku, peptických vředech, pálení žáhy a několik vědeckých studií potvrzuje její pozitivní vliv i na vysoký cholesterol. Masticha se také používá jako doplněk léčby Crohnovy nemoci, aterosklerózy či infekce bakterií Helicobacter pylori. Chioská masticha se užívá i jako účinná prevence, podporuje činnost tlustého střeva a trávení obecně, udržuje zdravé prostředí žaludku a přispívá k celkové pohodě fyzické i psychické.

Účinná pomoc při žaludečních vředech

Peptické vředy, tedy vředy postihující buď žaludek, nebo dvanáctník, jsou velmi běžným a velmi nepříjemným problémem. A je to právě Chioská masticha, která vám při této obtíži může pomoci. Vředů existuje několik typů, které se liší příčinou, příznaky i způsobem léčby. Některé vředy se vytváří v důsledku žaludeční infekce bakterií Helicobacter pylori. Je-li tato infekce neléčená, dochází k tvorbě žaludečních vředů a ty mohou při dlouhodobém neléčení vyústit až v rakovinu žaludku. Chioská masticha funguje jako prevence pro předcházení žaludečním vředům i dalším žaludečním problémům a může být velmi nápomocná při prvních příznacích.

Chioská masticha a průjem

Průjem je další z častých a nepříjemných potíží, s kterými vám může Chioská masticha pomoci. Je totiž známá pro své pozitivní účinky na gastrointestinální trakt a přispívá k jeho normální činnosti. Při léčbě průjmu je navíc velmi důležitá vláknina. Proto doporučujeme užívat doplňky s Chioskou mastichou spolu s dalšími přírodními produkty obsahujícími zdroje vlákniny, jakým je například Natura Biotika. I průjmů existuje více typů a je abyste měli jasno v tom, co na průjem užívat, měli byste si být jistí jeho příčinou. Může jít o reakci organismu na něco v jídle, průjem se ale objevuje i v důsledku stresu či některých nemocí jako je například Crohnova choroba.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper