Čtvrtek, 9 února, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyHledáte práci po padesátce? Pomůže vám Personalistka.cz

Hledáte práci po padesátce? Pomůže vám Personalistka.cz

Tak, jako se stává, že přijdeme o práci ve třiceti, čtyřiceti, i v padesáti se můžeme ocitnout mezi uchazeči o zaměstnání. Pokud nechcete na Úřadě práce zůstat pět měsíců, a pak už nepobírat žádnou finanční dávku, určitě začněte hledat zaměstnání aktivně, svépomocí. Zde je pár rad od známého provozovatele pracovního portálu Personalistka.cz, které by vám mohly pomoct.

Propracovaný životopis

V první řadě je potřeba, abyste měli aktuální a hezky zpracovaný životopis. Přece jen vás reprezentuje. Nemusí být sáhodlouhý, stačí, aby obsahoval vaše základní osobní údaje, informace o nejvyšším dosaženém vzdělání, neváhejte uvést i školení, kurzy, získané certifikáty, jednoduše vše, co by vám pomohlo získat zaměstnání, o kterou vám jde.

Pa uveďte i své znalosti a dovednosti. Umíte rusky? Německy? Nebo píšete všemi deseti? Ovládáte PC programy? Uveďte i své přednosti, jako časovou flexibilitu, ochotu vzdělávat se, ochotu pracovat v týmu…

Brouzdejte internetem a hledejte nové inzeráty

Budete mít doma spoustu času, proto si udělejte harmonogram a pravidelně usedejte k počítači a hledejte v nabídkách inzerce práce zdarma nové pozice ve vašem okolí. Buďte ale také aktivní a oslovujte firmy, u nichž by pro vás mohla být práce. Za zeptání se nic nedáte. Firmy mnohdy otálí s hledáním nového zaměstnance, přestože jim chybí, nebo se jednoduše nemohou dostat k tomu, aby inzerát podaly. Třeba jim usnadníte práci.

Poptejte se mezi svými známými i přáteli

Těm, ve které máte důvěru, napište SMS nebo e-mail a poptejte se, zda neví o vhodném zaměstnání – certifikace zaměstnavatelů, pro vás. Nikomu nemusíte vyprávět, proč už nepracujete tam, kde jste pracovali. Jen jděte k věci a sdělte, že hledáte práci a budete rádi za doporučení.

Buďte pozitivní a neztrácejte naději, i když je to někdy těžké. Věřte, že je vše tak, jak má být, a čas doma si užívejte. Brzy budete zase muset vstávat a spěchat do zaměstnání. Pro začátek můžete příp. vzít i práci, která vám pomůže překonat období, než najdete „to pravé ořechové“.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper