Pátek, 3 září, 2021
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
ZdravíTo, že někdo má větší problémy než ty neznamená, že na tvých...

To, že někdo má větší problémy než ty neznamená, že na tvých nezáleží

„Baví mě objevovat nové země a kultury, snažit se mluvit jazykem který neovládám, a otevřeně hovořit o tabu tématech!“ Takto popisuje 21 letá studentka Michaela, vystupující pod jménem ještěrky Menno. Mezi tabu témata, která ráda otevírá patří duševní zdraví, homosexualita, pyramidové společnosti, ale i různé celospolečenské hoaxy. Kromě toho vypráví o ekologii, low cost cestování a práci digitálního nomádů.

Michaela, jak se celý tvůj příběh s blogováním začal?

Velmi intuitivní a spíše ze zvědavosti, jak funguje wordpress, jako z touhy měnit svět. 😄 Měla jsem 18, dělala jsem Aupair ve Francii a jelikož byla moje pracovní doba dost roztříštěná, neměla jsem čas na nějaké volnočasové aktivity mimo domu. Také jsem se začala zajímat o svět online marketingu a založit si blog mi přišel jako nejlepší způsob učit se na vlastní kůži. Nevěděla jsem pořádně ani o čem chci psát, ani jako s tím celým začít. Věděla jsem ale, že chci vlastní prostor a vlastní design.

Čemu se nejvíce na svém blogu a sociálních sítích věnuješ?

Původně jsem chtěla cestování – tomu lowcost a dobrodružnému. Psát příběhy z cest mě ale nebavilo a článků tipu „co vidět v Paříži“ je všude plno a také mě to chyceno. Rodina, pro kterou jsem ve Francii pracovala byla dost eko a přírodně zaměřena, a tak jsem si osvojila tento životní styl i já. Cestování tedy doplnily různé články o udržitelnosti a po pár měsících k tomu přibylo duševní zdraví. Je to řádný mix, více méně podle toho, co se mě právě nejvíc dotýká.

Kdy ses rozhodla začít otevřeně mluvit o „tabu tématech“ a proč? Nebála ses vyjít s pravdou ven (například ohledně své sexuální orientace nebo duševních chorob)?

Myslím že úplně první příspěvek byl o úzkosti. Po pár týdnech jsem ho ale vymazala. Ne však kvůli špatným reakcím (ve skutečnosti byly všechny komentáře úplně nádherné!) … Dříve jsem se lekla toho že budu vnímána jako „ta nemocná / ta mimo …“. Prošla ale nějaká doba a já jsem ho publikovala opět. Téma duševního zdraví považuji za velmi důležitou, a vidět, že moje zážitky dávají sílu dalším lidem je k nezaplacení. Také, vím že mě nedefinují jako člověka, a tak žádný publikovaný článek ani příspěvek neodstraňuji.

Proč ještěrky jmenných? Má to nějaký hlubší význam?

Nemá, jen jsem si rychle chtěla vybrat doménu a více jsem nad tím neuvažovala. Tato přezdívka vznikla během prvního sólo cestování přes Couchsurfing a protože jsem nejprve chtěla psát o cestování, nepřišlo mi to jako až tak špatný nápad. Plus jsem nepočítala s tím, že mě psaní takto chytí a že to někdo i bude číst.

Vtipné je, že nyní jedna MLM (multilevel / síťový marketing) firma se pravidelně snaží shodit mé články protože „nevystupuje pod svým jménem a tak nejsem věrohodná“. Přitom ani nechci působit nějak tajemně, jen je moc pozdě na změnu.

Jaké ohlasy dostáváš na své působení na sociálních sítích? Ozývá se ti mnoho lidí s podobnými problémy?

Joj to tedy. A já si to mega cením a dojímá mě to. Na druhou stranu musím říct, že nejsem psycholog a rozhodně se na něj ani nechci hrát. Mnohdy stačí poslechnout. A pokud je to něco vážnější, nebo vysloveně prosba o pomoc, pomáhám jim najít odborníka v jejich okolí.

Také se ale také najdou ty opačné případy, kdy dostávám nevyžádané rady o tom jak „se mám jít projít do lesa, meditovat, zasportovat si nebo poprosit Boha o pomoc“. Já jsem na to už zvyklá, ale podobné chování může jiným lidem velmi ublížit. Obzvlášť pokud se jim odhodlají svěřit a následně se setkají s reakcí, která více méně zmenšuje nebo popírá vážnost jejich problému … Proto jsem zpracovala příspěvek s větami kterým se vyhnout a čím je nahradit.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper